+  Yurt İçi ?
   +  Yurt Dışı ?
Ana Sayfa
+ Bellona
+ Istikbal
+ Istikbal Regina
+ Koyunlu
Kampanyalar
Mağazalar
Hakkımızda
İletişim

  Hakkımızda

   Ailemizin Edirne ve sınırlarında ticareti Babamız YILMAZ GÖKÇE’ nin Edirne’ye 1960 yıllarında gelmesi ve 50 m2lik SEV-SER halı mağazasını açması ile başlamıştır. 1964 te kardeşi Ömer Gökçe’yi yanına ortak olarak alarak Edirne’deki mobilyacılık faaliyetleri ağabey-kardeş ortaklığı ile 1989 yıla kadar devam etmiştir. 1989 yılında kardeşlerin çocuklarının büyümesi ile sonlanan ortaklık sonucunda Yılmaz GÖKÇE büyük oğlu Gökalp GÖKÇE küçük oğlu Murat Alparslan GÖKÇE ile bireysel işletmeler halinde mobilyacılık faaliyetlerine 1992 yılına kadar devam etti. 90’ lı yıllarında mobilyacılık ve perakendecilikteki değişen trendleri iyi sezinleyen aile bireyleri İstikbal markalı kurumsal üretim yapan firmanın Türkiye’ deki ilk üçüncü showroom unu münhasır bayilik şeklinde açarak kendi içindede kurumsallık adına ilk adımı atmış oldu. 1997 yılında ticari görüntülerinin de kurumsal olması için bütün işletmelerini GÖKÇEOĞLU halı mobilya dayanıklı tüketim mamulleri pazarlama ltd.şti. çatısı altında toplandı. 1989 yılında iki adet olan mağaza adeti 1999 yılı sonunda 5 adet oldu. Daha önce toplam 800m2 de vermiş oldukları hizmet ve teşhir alanları 1999 yılı sonu ile 5000m2 çıkmış oldu. 1997 yılında İstikbal markasının Pazar payını arttırmak için çıkarmış olduğu ikinci markası BELLONA’ yıda Edirne’de temsil etmek, satış ve pazarlama hizmetini yapmak için Gökçeoğlu Ltd.Şti. talip olunca marka sahipleri Edirne’de bu işi en iyi yapacakların Gökçeoğlu ailesi olduğuna inanarak ikinci marka emanetini de Gökçeoğlu’ na vermiş oldu. Türkiye’nin iki güçlü markasını arkasına alan Gökçeoğlu Ltd.Şti. firması devamlı kazancını işine yatırım yaparak şehirdeki modern mağazacılık anlayışının her zaman öncüsü ve lideri oldu.

   2003 yılına kadar hizmet alanı Edirne ve çevre ilçe ler olan Gökçeoğlu Ltd.Şti. firması Türkiye’ye Edirne’ den sınır olan Yunanistan ve Bulgaristan ülkelerine bireysel gayretler ve çalışmalar yaparak oluşturduğu pazarlara 2003 yılının nisan ayında Edirne’den Yunanistan’a ihracat yaparak mobilya sektörü için hem şehrine, hem ülkesine büyük bir hizmet etmiş oldu. O zamana kadar sınır ticaretini iyi değerlendiremeyen Edirne’ ye ve diğer büyük illerdeki üreticilere örnek teşkil ederek büyük bir pazara kapı açmış oldu. Gökçeoğlu 1992 yılından , ilk ihracat yaptığı güne kadar kalitesine ve kurumsallığına inandığı İstikbal ve Bellona markaları ile hareket ederek hiç müşteri memnuniyetsizliği yaşamayarak ta hem iç pazarda, hem de dış pazarda artı puan topladı. Edirne’den Yunanistan’ a yaptığı ihracatta devamlı müşteri memnuniyeti ve güveni kazanan Gökçeoğlu Ltd.Şti. firmasına Yunanistan’ ın Oristiada şehrindeki müşteri ve arkadaşlarından gelen beraber iş yapma ve ortaklık tekliflerini de değerlendiren Gökçeoğlu firması 2003 yılının Eylül ayında 500m2 lik bir İstikbal bayiliği açarak ilk yurtdışı perakendecilik deneyimini yaşamış oldu. Bulunmuş olduğu bölgede önceden de tanınan ve güvenilen Gökçeoğlu firmasının işletmesine talep çok olunca Yunanistan’ın Edirne sınırına 150km olan Dede ağaç şehrine de ikinci ve daha büyük olan 2500m2 lik mağazasını da açarak kazancını ve cirolarını ciddi anlamda yükseltmiş oldu.2003 yılında İstikbal markasının Yunanistan ihracatı 500bin€ iken, pazara Gökçeoğlu firmasının İstikbal markası ile girmesi ve beraber hareket etmesi ile hem ülkeye olan ihracatın marka açısından şu an 10-15 milyon€ çıkmasına ve İstikbal markasının ülke bilinirliğinin artmasında büyük etken olmuştur.Yunanistan’da Türkleri ve türk firmalarını her zaman bekleyen, Türk düşmanlığından firmada etkilenerek 2004 yılı sonlarına doğru şirketlerinin çalışma izinleri maliye tarafından iptal edilince istemeyerekte olsa Gökçeoğlu Ldt.Şti. firması Yunanistan pazarından çıkmak zorunda kaldı. Yurt dışı faaliyetlerine ara veren Gökçeoğlu firması, yurt içindede işletmelerinin yapılanma ve güçlenmesi konusunda devamlı yapmış olduğu tüketici ve Pazar araştırmalarından sonra İstikbal markasının İtalyanlarla ortak ürettiği İstikbal&Regina Mutfak ve Banyo mağazasını açarak hizmet alanını ve çeşitliliğini arttırmış oldu.

   Yurt dışı ile olan bağlantıları koparmayan firmanın ilişkilerdeki başarısını da fark eden İstikbal markası, Markanın Bulgaristan temsilciliğini Gökçeoğlu ailesine teklif ederek firmanın zorlu ve çetin bir pazara girmesine önemli etken oldu. Komünizm yıkılıp demokrasinin yavaş,yavaş tabana yayıldığı ülkede tüketici kriterleri de daha kendini belli etmemesi mobilya sektörünün ülkede yavaş ilerlemesine neden oldu. Gökçeoğlu firması 2005 yılında girmiş olduğu Bulgaristan pazarında Sofya merkezli mağazacılık ve toptancılık yapmaktadır. Bulgaristan da 40’a yakın mağazaya toptan ürün pazarlayarak ülkedeki faaliyetleri toptancılık bazlıdır. Firma müşterilerine daha iyi hizmet vererek 2000m2 lik bir deponun mülkiyetini satın alarak, kira yerine depo taksidi ödeyerek mülk sahibi de olmuştur. Ülkedeki faaliyetleri Best Mebels O.O.D şirket ismi ile yürüten Gökçeoğlu ailesi, pazarın yavaş ilerlemesi ve ülkenin Avrupa ülkelerinin refah seviyesine çıkmasını 2012 ye kadar süreceğini fark ederek yeni yatırım alanlarını araştırmaya başladı.

   2006 yılında Avusturya nın başkenti Viyana’ ya toptan ürün satmak için giden Gökçeoğlu firması pazardaki talebin çokluğunu görüp bu talebe gerekli cevabı veremeyen mağazaları tespit edince bu pazara yatırımın yapmanın kısa sürede cevap vereceğini anlayan firma Türkiye’den Viyana’a yönetici yetişmesi için Türkiye’deki şirket bünyesinden bir personeli bir işe istihdam ederek ilk yatırımın alt yapısını gerçekleştirmiş oldu. Göçmen nüfusun yoğun yaşadığı viyana’ da kendi kültür ve zevklerine uyan eşya kriterleri, Avrupa da ki market tarzı mobilya mağazalarında ihtiyaçlarına uygun ürün bulamaları göçmen nüfusu için Gökçeoğlu firmasının yatırımı, talebin Gökçeoğlu firmasına yoğunlaşacağının ciddi bir belirtisiydi.2008 yılında Avusturya/Viyana’daki işletmelerini, şehrin Tuna nehrine kıyısı olmasından dolayı tuna nehrinin Almancası olan DONAU’ yu mobilya ismi ile birleştirerek DONAU MÖBEL kurulmuş oldu. 10ncu viyana da 1700m2 mağaza açarak Göçmen nüfusuna hitap eden diğer küçük işletmelerin yanında büyük ve modern mağazacılık la Donau Möbel çok kısa sürede bilinerek pazarda ciddi pay ve söz sahibi oldu. Viyana’nın Avrupa da bir çok bölgeye eşit uzaklıkta olması Donau Möbel ’in pazarına Almanya, Fransa, İsviçre, Macaristan gibi ülkelerde eklenmiş oldu. Viyana da ki mağazasında Donau Möbel Türkiye, Çek, Fransa, İtalya ve Almanya gibi ülkelerden de ürün alarak ticaretin de değişik ülke işletmelerle çalışarak uluslar arası bilinirliğini ve tecrübesini de devamlı arttırmış oluyor.

   Gökçeoğlu ailesinin ticari misyonu; bulunmuş oldukları pazarlarda mobilya sektöründeki perakendecilikle alakalı araştırma geliştirme faaliyetleri ile müşterilerine en avantajlı, kaliteli ,farklı yaşam ve kullanım alışkanlıklarına uygun dünya standartlarında insan yaşamına ve sağlığına zarar vermeyecek insan ve çevre dostu ürünler pazarlamaktır. Vizyonumuz, yenilik ve teknolojik gelişmeleri takip ederek müşterilerine sunmuş olduğu ürün ve hizmet kalitesini yükseltmek, bulunmuş olduğu coğrafya ve pazarda lider firma olmak için kalite anlayışından ödün vermeden mücadele edip lider olmaktır.

   Edirne’ de küçük bir aile işletmesi olarak işe başlayan Yılmaz GÖKÇE işletmesi, yeni jenerasyonun yönetimi ve işi ele alması ile ticari faaliyetlerini Avrupa pazarına taşıyarak yapabileceklerinin bir bölümünü göstermiş olmuştur. Her yıl ülkesinden yurt dışına da yapmış olduğu ihracatla da Ülkesi için devamlı değer üreten, Sosyal Sorumluluk çerçevesinde de ürettiği değeri arttırıcı çalışmaları devamlı takip eden bir firmadır. Cirolarını ve hedeflerini yükseltme heyecanında olan Gökçeoğlu firmamız araştırmacı yapısı ile gelecek dönemlerde de başarı için bölgesel ve uluslar arası büyümelere devam edecektir.


 
Ana Sayfa | Ürünler | Kampanyalar | Mağazalar | Hakkımızda | İletişim

Sitemizde kullanılan resimler, metinler ve diğer tüm içeriklerin telif hakları Gökçeoğlu Mobilya'ya aittir. © 2009 • gokceoglumobilya.com